E-výpůjčky

book Ebook

Ústřední knihovna ČVUT svým interním uživatelům nabízí možnost vypůjčit si elektronickou knihu prostřednictvím služby krátkodobých e-výpůjček. Tyto služby jsou pro uživatele zdarma.

Nemáte vlastní čtečku? Můžete si ji půjčit v knihovně.

EBook Central

EbookCentral

Přímý přístup do databáze    Vzdálený přístup do databáze

EBL (E-book library) a Ebrary se spojily do jednotné platformy pod názvem ProQuest Ebook Central. Platforma nabízí uživatelům ČVUT více než 30 000 titulů elektronických knih z vědeckých zdrojů.

Díky tomuto spojení máte k dispozici komfortní prostředí pro práci s e-knihami z obou kolekcí zároveň. Máte-li uživatelský účet v Ebrary nebo EBL, oba jsou již transformovány do nové platformy.

Možnosti práce s databázemi:

(funkce fungují po přihlášení - přihlašovací údaje do KOSu či UserMapu):

• Formát e-knih: PDF, EPUB, obsahy e-knih jsou dostupné pomocí vlastního softwaru ProQuest Ebook Central Reader v interaktivní databázi s vyhledáváním podle slov
  • Tisk a uložení: záleží na vydavateli, obecně cca 20% kopírování a 40% tisk během jednoho přihlášení
  • Osobní účet: ano, nutný při vytváření osobních poznámek a seznamů e-knih, barevné zvýraznění textu, sdílení s dalšími uživateli

Videotutoriály k Ebook Central