Logo UK About Library Redakce časopisu Blog Open Science University

Knihy z výstavy 2023, které jsme pro vás nakoupili do fondu knihovny.

V týdnu od 6. do 10. listopadu proběhl v prostorách FEL Caffé 15. ročník výstavy odborné technické literatury NOV@ 2023. Návštěvníci měli možnost prohlédnout si současnou knižní produkci ve svém oboru od renomovaných zahraničních vydavatelů a při nákupu některého z titulu využít 20% slevu.

Celkem bylo na výstavu dovezeno 501 titulů. Nakoupeno bylo 195 titulů v celkové ceně 470 698 Kč.

Z podpory Fondu celoškolských aktivit (FCA) bylo nakoupeno 18 titulů v hodnotě 70 000 Kč.

Seznam nakoupených knih

NOV@ 2023 Seznam nakoupených knih
24 kb
Celý článek

Open Access Week 2023

Open Access points na ČVUT

Co je to Open Science?

Co je to Open Access?

Jak publikovat v Open Access režimu?

Měli jste v projektu podmínku publikovat v OA režimu? Řešili jste, jak poznat predátorský časopis? Už jste se potkali s termíny Gold OA, Green OA, Diamond/Platinum OA, nebo token či APCs (Article Processing Charges)?Víte, co vám umožňují veřejné licence a k čemu jsou užitečné Creative Commons Licence? Znáte institucionální repozitář pro ČVUT – Digitální knihovnu ČVUT – a máte představu, v čem všem vám může pomoct v oblasti otevřeného publikování? Víte, co je ORCID ID, k čemu se hodí a jak si jej zařídit? 

Setkali jste se v projektu s požadavkem, abyste sestavili DMP (Data Management Plan) a zpřístupnili svá výzkumná data dle FAIR principů nebo si určili v týmu tzv. data stewarda? Slyšeli jste o nástroji Data Stewardship Wizard

Celý článek

E-knihy Taylor & Francis (Engineering & Technology)

Od května 2023 mají všichni uživatelé ČVUT přístup k vybraným e-knihám vydavatelství Taylor & Francis z kolekce Engineering & Technology vydaných v letech 2017-2022. K dispozici je téměř 6 000 titulů.

E-knihy jsou dostupné v celé síti ČVUT nebo prostřednictvím vzdáleného přístupu. Většinu e-knih je možné stáhnout ve formátu pdf bez žádného omezení DRM.

Tituly jsou přístupné do 30. listopadu 2023. Poté budou na základě statistik a doporučení uživatelů vybrány ty nejvyužívanější a zakoupeny natrvalo. Jde o nový způsob nákupu e-knih, tzv. Evidence Based Acquisition (akvizice založená na využití).

Celý článek
Štítky:

Slovenská národná knižnica spouští portál DIKDA

DIKDA byl největším projektem digitalizace písemnictví na Slovensku a svým rozsahem byl jedinečný v kontextu celé Evropy. SNK ho úspěšně realizovala v letech 2012 – 2015.

Digitálna knižnica a digitálny archív (DIKDA) je portál Slovenskej národnej knižnice, který každému registrovanému uživateli nabízí „bezplatně, online a z jakéhokoliv místa Evropského hospodářského prostoru autorsky volná a obchodně nedostupných díla (OND)".

DIKDA byl největším projektem digitalizace písemnictví na Slovensku a svým rozsahem byl jedinečný v kontextu celé Evropy. SNK ho úspěšně realizovala v letech 2012 – 2015.

Celý článek

Predátorské časopisy a jak se jim vyhnout

Doktorandské dny - Vědecké publikování (přednáška hosta)

23. 3. 2023 11.00 - 12.00
Více informací:
Přednášející:
 

 

Anežka Baquero Forero
 
 

Predátorské časopisy se staly významným problémem v oblasti vědecké komunikace. S nárůstem predátorských praktik, jejich diverzifikací a rostoucí sofistikovaností je stále obtížnější predátorské časopisy identifikovat.

Naučte se, co jsou predátorské časopisy, jak se jim vyhnout a jak rozpoznat skutečné, renomované a kvalitní vědecké časopisy. Zjistěte, jak můžete využít databázi Scopus k vyhledávání prestižních časopisů.

OBSAH:
 
 

OBECNÝ ÚVOD

 • co je predátorský časopis
 • proč na tom záleží
 • uvědomění si důležitosti výběru správného časopisu (s ukázkou think-check-submit).

ZAMĚŘENÍ NA SCOPUS

 • jak Scopus funguje, aby zajistil vysokou kvalitu obsahu
 • jak používat Scopus, abyste se dozvěděli více o časopisech - s online ukázkou databáze a dalších užitečných zdrojů
DD-publikovn
 
 

scopus-logo

 
Celý článek

E-knihy vydavatelství Elsevier

obrazek.png

Elsevier Ebooks Collections 2022 (únor 2023-prosinec 2023) 

 Přímý přístup    Vzdálený přístup (mimo ČVUT)

 

Díky členství ČVUT v Národním centru pro elektronické informační zdroje - CzechELib jsme získali roční přístup k vybraným elektronickým knihám vydavatelství Elsevier. Dostupné jsou e-knihy z různých kolekcí vydané v roce 2022.E-knihy můžete číst v databázi ScienceDirect, jsou bez DRM a můžete je tak stahovat po kapitolách ve formátu PDF.

 ScienceDirect


Seznam všech dostupných e-knih (XLSX)

Seznam dostupných e-knih v rámci jednotlivých kolekcí (XLSX):

Biochemistry 2022  Engineering 2022
Biomedical Engineering 2022  Environmental Science 2022
Biomedical Science and Medicine 2022  Mathematics and Computing 2022
Chemical Engineering 2022  Materials Science 2022
Chemistry 2022 Neuroscience and Psychology 2022
Earth and Planetary Sciences 2022 Social Sciences 2022
Energy 2022  

ELS NonSolus

Celý článek

Návštěva školky na Fakultě architektury

7. února 2022 nás svou návštěvou poctila Lesní školka LeSnění.

Spolupráce lesní školky LeSnění s ÚK ČVUT má celkem tradici. Děti se k nám do knihovny podívaly během akcí, kdy navštěvovaly rodiče v práci. A tak letos, když jsme zjistili, jaké téma zpracovávají, jsme velmi rádi souhlasili s další návštěvou.

Tentokrát se děti z LeSnění v rámci svého celoročního tematického plánu Rok umělcem seznamují s uměním v nejrůznějších podobách. A když jsme měli spojit umění a knihovnu, tak naše volba jednoznačně padla na knihovnu Ústavu teorie a dějin architektury, Ústavu památkové péče a Výzkumného centra průmyslového dědictví Fakulty architektury ČVUT v Praze. Bylo štěstí, že zrovna v té době se na fakultě vystavovaly klauzurní práce studentů a děti si tak mohly udělat konkrétní představu, co se na fakultě architektury dá studovat. V prostorách knihovny si pak kromě seznámení s tím, co taková speciální knihovna dělá a jaké jsou zde knížky, měly zkusit navrhnout vlastní knihovnu. Některé nápady byly značně neotřelé, jiné velmi barevné nebo zase praktické - požární auto do knihovny určitě patří :-), na některých návrzích byla viděl insiprace viděnými klauzurními pracemi. Uvidíme, třeba za pár let někdo z nich nakonec začne na fakultě architektury studovat... a samozřejmě navštěvovat knihovnu.

Z FB stránky školky LeSnění:

Celý článek

Taylor & Francis – nové e-knihy

TF banner

 TF banner

V roce 2022 jsme v naší knihovně vyzkoušeli nový způsob nákupu elektronických knih, tzv. Evidenced Based Acquisition.

V rámci tohoto modelu mají uživatelé po určitou dobu přístup k širokému spektru titulů konkrétního vydavatele či vybraného oboru. Během trvání přístupu knihovna průběžně vyhodnocuje statistiky využívanosti, které jí po ukončení EBA pomohou rozhodnout, které z titulů pro své uživatele zakoupí natrvalo.

V minulém roce tak měli uživatelé ČVUT přístup k více než 3 000 titulů e-knih vydavatelství Taylor & Francis vydaných v letech 2019-2021 z oborů:

 • Computer Science
 • Engineering & Technology
 • Physical Sciences

Na základě analýz využívanosti a také na doporučení bylo jako trvalý nákup zakoupeno 28 titulů. Knihy můžete stahovat ve formátu PDF a nevztahují se na ně žádná omezení DRM.

Seznam zakoupených knih

 

Introduction to Sensors Advances in Engineering Materials Aerodynamics princpiples Industrial Automation 3D Image

Introduction to Sensors for Electrical and Mechanical Engineers

Advances in Engineering Materials, Structures and Systems: Innovations, Mechanics and Applications Industrial Automation Technologies

Aerodynamics Principles for Air Transport Pilots

 

Industrial Automation Technologies

 

 

 

3D Image Reconstruction for CT and PET


 

WEB BANNER TAYLORFRANCIS eBOOKS Generic

Celý článek

Dotazníkové šetření

Dotazník

 

Projekt: Podpora blended learningu vysokoškolskými knihovnami v roce 2022

V rámci projektu se knihovny snaží zmapovat současnou situaci v oblasti blended learningu a získané informace využít pro další vývoj a inovace svých služeb.

 

 

Proto se ÚK ČVUT obrací na své uživatele (studenty a pedagogy ČVUT) s prosbou o vyplnění projektového dotazníku, aby sebrané informace mohla využít pro zhodnocení současných služeb, zmapování potřeb uživatelů a následné nastavení služeb nových i stávajících.

 

 Termín vyplnění dotazníku: do 15. října 2022

 

~ Děkujeme vám za váš čas i cenné informace, které nám pomohou uzpůsobit nebo inovovat služby vám na míru. 

Vaše ÚK ČVUT.

 

Celý článek

E-knihy vydavatelství Taylor & Francis

Od února 2022 mají všichni uživatelé ČVUT přístup k vybraným e-knihám vydavatelství Taylor & Francis vydaných v letech 2019-2021 (více než 3 000 titulů).

 

taf

 Přímý přístup do databáze     Vzdálený přístup do databáze (mimo ČVUT)

Vybraná kolekce pokrývá obory:

 • Computer Science
 • Engineering & Technology
 • Physical Sciences

E-knihy jsou dostupné v celé síti ČVUT nebo prostřednictvím vzdáleného přístupu. Většinu e-knih je možné stáhnout ve formátu pdf bez žádného omezení DRM.

Tituly jsou přístupné do 30. listopadu 2022. Poté budou na základě statistik a doporučení uživatelů vybrány ty nejvyužívanější a zakoupeny natrvalo. Jde o nový způsob nákupu e-knih, tzv. Evidence Based Acquisition (akvizice založená na využití).

Pokud  vás některá e-kniha zaujala a chcete doporučit její nákup, kontaktujte Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript..

 

V databázi Taylor & Francis je vidět celá produkce tohoto vydavatelství. Pokud si chcete prohlížet pouze tituly, ke kterým má ČVUT přístup, je možné si zvolit pouze vybrané obory:

Picture1

 

Výsledky vyhledávání je pak dále možné ještě filtrovat podle obsahu dostupného pouze pro ČVUT a podle roku vydání:

Picture2

 

Pokud máte další dotazy nebo tipy na trvalý nákup e-knih, kontaktujte Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript..

TF banner

Celý článek

Akademické psaní

Co obnáší akademické psaní?

Tvorba odborného textu je formou prezentace výsledků vědy a výzkumu, která má svá specifika a je dobré si tuto dovednost osvojit. V širším pojetím sem patří už přípravné fáze jako je vyhledávání a studium odborných informačních zdrojů, následované vlastním psaní odborného textu, až po jeho publikování či prezentování odborné veřejnosti a následné sledování a zhodnocení ohlasů.

 

 Vyhledávání 1 Tvorba textu 1 
 Publikování 1  Hodnocení VV 1

 

 

 

 

Celý článek

Prodejní výstava knih NOV@ 2022 - připravujeme

 

 

Ústřední knihovna ČVUT ve spolupráci s Národní technickou knihovnou bude ve dnech 31. 10. - 4. 11. 2022 pořádat 14. ročník prodejní výstavy zahraničních novinek z technických oborů podporující aktuální obory na ČVUT.

Na základě vašich požadavků a doporučení jsme připravili prodejní katalog knih, které budou na výstavu dovezeny. 

Na všechny uvedené tituly se vztahuje výstavní sleva 20% .

V případě dotazů nebo požadavků kontaktujte PhDr. Helenu Kováříkovou

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript., tel. 22435 8451

 

 

Celý článek

Nový způsob nákupu e-knih

Navrhněte nákup e-knihy aneb Demand Driven Acquisition (DDA)

Na platformě ProQuest Ebook Central máte nyní příležitost spoluvytvářet fond elektronických knih ÚK ČVUT.

Vybírat můžete z více než 200 000 titulů vybraných podle oborů vyučovaných na ČVUT.

EbookCentral

 Přímý přístup do databáze    Vzdálený přístup do databáze

 

 • Hledáte konkrétní knihu?
  • Zadejte její název či autora do vyhledávacího okna. Můžete využít i možnost rozšířeného vyhledávání.

 • Hledáte konkrétní obor?
  • Zapište ho do vyhledávacího okna nebo použijte „Prohlížet obory“.

 

yellow DDA

Takto označené knihy můžete číst online 5 minut. Myslíte si, že by tato kniha neměla chybět ve fondu knihovny? Potřebujete tento titul ke své závěrečné práci či do výuky?

Zadejte požadavek na zakoupení e-knihy:
 • Klikněte na Požadavek pod obrázkem požadované knihy.
 • Pokud nejste do PQ přihlášeni, budete vyzváni k přihlášení přes Bránu SSO/Shibboleth (přihlašovací údaje jako do USERMAPu).
 • Vyplňte tabulku Vyžádat si tuto knihu.
 • Do Zprávy uveďte důvod, proč by kniha neměla ve fondu knihovny chybět. Usnadníte nám rozhodování v jaké licenci titul zakoupit (pro 1, 3 nebo neomezený počet současně pracujících uživatelů). V případě, že knihu potřebujete jednorázově, pouze ke své práci, je možné u některých titulů požádat o krátkodobou e-výpůjčku.
 • Potvrďte kliknutím Vyžádat si knihu.
 • Váš požadavek bude zaslán pracovníkům Ústřední knihovny ČVUT a zároveň na email, který jste uvedli v tabulce.
 • Pracovníci knihovny váš požadavek zváží. Buď nákup knihy schválí, nebo zamítnou. V obou případech budete emailem informováni. V případě potřeby vám navrhnou nějaký jiný přístup ke knize, kterou požadujete. S ohledem na finanční možnosti ÚK ČVUT nemůže bohužel vyhovět všem požadavkům na nákup e-knih. Děkujeme za pochopení.

 Návod ke stažení (PDF)


Vybrané e-knihy zakoupené dle vašich návrhů:

supply network Humanoid robots additive manufacturing quantitive finance rehabilitation

Supply Network Dynamics and Control

Comparative Kinesiology of the Human Body

The Business of Additive Manufacturing : 3D Printing and the 4th Industrial Revolution

 

Quantitative Finance with Python

 

 

 

Rehabilitation Robotics


 

Celý článek

Distanční studium s ÚK ČVUT

Studium i práce se na nějaký čas přenesla za monitory počítačů do domácího prostředí. Knihovna je tu pro vás nejen jako místo, kde seženete skripta. Online vám toho nabízíme také dost. Následující rozcestník berte jako podporu knihovny při vaší práci, pokud se nedostanete do školy. 

ds facebook

Co pro vás můžeme udělat?

Hledám konkrétní druh dokumentu

 

Celý článek

Vysokoškolákům knihy online

Studenti a pedagogové veřejných i soukromých vysokých škol mohou od 17. 3. 2020 využívat dočasný online přístup k fondům Národní knihovny a veřejných vysokých škol. Dnes v dopoledních hodinách se na tom dohodli generální ředitel Národní knihovny Martin Kocanda a Jiří Srstka, ředitel spolku DILIA, kolektivního správce autorských práv. Zpřístupněno tak bude více než 206.000 titulů digitalizovaných monografií a periodik, což je přes 59 milionů stran.

Dohoda, která byla 16. března 2020 podepsána https://www.nkp.cz/soubory/ostatni/dohoda_nk_dilia.pdf , umožní studentům a pedagogům veřejných i soukromých vysokých škol přístup k digitalizovaným fondům Národní knihovny a veřejných vysokých škol online formou aplikace Kramerius. "Týkat se to bude také těch děl, která jsou nyní chráněna autorským zákonem. Chtěl bych tímto velmi poděkovat Dilii, že vyšla vstříc stovkám studentů, kteří se na nás obraceli s žádostmi o zpřístupnění knih," říká Martin Kocanda. "Po dobu vyhlášení nouzového stavu si budou moci vysokoškoláci naše fondy otevřít, přečíst, ale z logiky věci nemůžeme povolit stahování a tisk těchto fondů," dodává Kocanda. Národní knihovna tak chce eliminovat nelegální šíření publikací.

Adresa aplikace Kramerius -  http://kramerius.nkp.cz/

Celý článek

Opatření ÚK k omezení rizik nákazy koronavirem

Zaměstnanci a studenti ČVUT se řídí Příkazem rektora č. 21/2020 Ke snížení rizika nákazy koronavirem, (Dodatek č. 15 nabývá účinnosti 23. listopadu 2021).

Dále jsou povinni v prostorách Národní technické knihovny dodržovat nařízení NTK o opatření proti šíření nákazy COVID-19.

 

 Ústřední knihovna  ČVUT je od úterý 18. 5. 2021 otevřená v omezeném provozu.

  • Rezervace na požadované knihy je možné si zadávat prostřednictvím katalogu. O připravené rezervaci budete informováni emailem.

  • Aktuální stav svých výpůjček sledujte ve svém Uživatelském kontě, v případě dotazů či nejasností nás kontaktujte.

  • Knihy se vrací tam, kde byly vypůjčeny - lokální knihovny na FD, FJFI, FBMI, v Dejvicích u Výpůjčního pultu ve 2.NP nebo do Biblioboxu u vchodu NTK 3.

  • Stále máte nepřetržitý online přístup e-knihám, časopisům a k dalším odborným elektronickým zdrojům. Sledujte Distanční studium s ÚK ČVUT.

  • Pro aktuální informace sledujte naše webové stránky.

 

Vstup uživatelů bude regulován dle aktuálního vývoje situace a nařízení. 

Dodržujte 🕴️<-bezpečnou vzdálenost->🕴️ , mějte respirátor 😷  a  před vstupem použijte připravenou dezinfekci 🧤 🧴.

Aktuální otevírací doba

 

V době, kdy je provoz knihovny omezen, můžete využívat elektronické zdroje.

Skvělá je například Online knihovna BOOKPORT - více než 3 500 e-knih v češtině.

 

Jakékoliv dotazy směřujte na knihovnu především emailem (Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.). Jsme tu pro vás.

Pro aktuální informace sledujte stránky knihovny, ČVUT i jednotlivých fakult.

V naléhavých případech kontaktujte marta.machytkova@cvut.cz

Celý článek

Výstava NOV@ 2019

Výstava NOV@ 2019 - knižní novinky v technických oborech

Už po 11. uspořádala Ústřední knihovna ČVUT ve spolupráci s firmou Kuba Libri prodejní výstavu zahraničních knižních novinek a učebnic z technických oborů v prostorách FELCafé. Vystavené knihy prezentovaly nabídku z prestižních univerzit a světových nakladatelství technické literatury. K vidění byly také tituly autorů z ČVUT publikujících v zahraničí.

Pár čísel o výstavě:

Doba trvání: 5 dnů (4. - 8. listopadu 2019; 9.00 - 18:00, v pátek do 15:00)

Počet vystavených knih: 476 titulů v hodnotě 1 397 580,- Kč

Počet zakoupených knih: 182 titulů za 443 830,- Kč

Průměrná cena 1 zakoupené knihy: 2439,- Kč

Kde budou zakoupené knihy k dispozici? Především ve studovně ÚK ČVUT v 5.NP (budova NTK) a i v knihovnách na FD, FJFI a FBMI.

Seznam všech zakoupených knih

20191104 125852 20191104 125857
Celý článek

Studovna ve zkouškovém období

107673 ON3QSU 966

Zkouškové období je tady! Pokud potřebuješ správné prostředí ke studiu, přijď se učit do studovny Ústřední knihovny ČVUT!

Máš tu k dispozici všechna skripta a další odbornou literaturu, přístup k internetu a zásuvku pro svůj notebook. 

Studovna má navíc rozšířenou otevírací dobu, takže tu můžeš být každý den až do 22:00. Během zkouškového období tu můžeš studovat i v neděli. Více informací o otevírací době najdeš tady.

Až si budeš potřebovat odpočinout, jdi si koupit kávu a další občerstvení - na patře je hned několik automatů, z kterých si určitě vybereš. 

Nezapomeň pravidelně odpočívat. Zkus využít relaxační koutek přímo ve studovně - vybarvi si omalovánky, popovídej s kolegy. Občas je potřeba "vypnout", aby šly vědomosti lépe do hlavy.

 

Pár taháků ke studiu

Nevyznáš se v databázích a potřebuješ najít další zdroje pro svou práci?

~ Zkus se podívat do Summonu. Vyhledává ve všech zdrojích, které knihovna má. Nemusíš znát názvy jednotlivých databází, prostě najdeš to, co potřebuješ.

Čeká tě citování zdrojů? A vůbec nevíš, co to je?

~ Všechny informace v kostce najdeš na stránce Jak citovat. Podívej se také na citační nástroje, které ti pomohou vytvářet citace.

Pokud si nevíš rady, využij konzultace!

~ Pokud řešíš nějaký konkrétní problém, je lepší se rovnou zeptat. Ve studovně sedí vždy knihovník, který ti dokáže poradit na koho se obrátit. Je to nejjednodušší cesta, jak vyřešit krkolomnou citaci, otázky ohledně vyhledávání správných dokumentů nebo třeba autorského práva. Konzultaci si můžeš domluvit i online.

Celý článek

U knihovnického ležáku!

Ústřední knihovna ČVUT na Kampus Festu aneb U knihovnického ležáku!

Knihovnický ležák1

Pro ty, co si pod názvem Kampus Fest nedovedou nic představit, se dá tato akce stručně popsat jako hudební festival s nabídkou piv z cca 20 minipivovarů pořádaný pro studenty, aby radostněji vykročili do nového akademického roku. Detaily si můžete zjistit na stránkách festivalu.

Pro ty, co netuší, proč o této události píšeme na Blogu Ústřední knihovny ČVUT, bych si dovolila podat obšírnější zprávu. K tomu totiž nikde jinde informace nenajdete 😊.

Možnost prezentovat knihovnu ČVUT spolu se studentskými spolky ČVUT a VŠCHT jsme uvítali. Teď už jen ale vymyslet, co tam vlastně budeme dělat?! Vždyť jsme knihovna! A ještě k tomu knihovna vysoké školy - vážená instituce, poskytující našim studentům a akademické obci vůbec seriózní služby a zdroje. Na druhou stranu jsme součástí ČVUT a ČVUT má k pivovarnictví blíž, než si myslíte. Nevěříte? Nám stačilo si jen zlehka projít Digitální knihovnu ČVUTa udělat si rešerši. Co jsme našli, bylo možné zjistit z naší myšlenkové mapy.

Mapa_pivo.JPG

Právě tuto mapu bylo možné si u našeho stanoviště prohlédnout, a dokonce i doplňovat. K tomu se ale moc odvážlivců neodhodlalo.

Co ovšem zaujalo, byl náš Beer Quiz. Někteří kolemjdoucí mysleli (a možná i doufali), že budou ochutnávat různé pivní vzorky. Ty jsme museli zklamat. Ti ostatní si vyzkoušeli své znalosti o pivu zodpovězením 10 otázek, které speciálně pro tuto příležitost sestavila firma Helgi Analytics z údajů získaných v jejich databázi. HelgiLibraryje faktografická databáze, která obsahuje statistické a ekonomické informace, analýzy a reporty jednotlivých firem a ke které mají uživatelé z ČVUT přístup. Odvážlivci, kteří kvíz vyplnili, získali za odměnu naši propagační tašku s překvapením.

Taška Helgi 

 

Výzvou pro kolemjdoucí byl i rafinovaný (promile) test Přijďte si fouknout! Kdy po nafouknutí balónku se hned ukázal počet promile. Jestli to byl odpovídající počet promile v krvi dotyčných už ale není známo 😊.

Kdo si nechtěl pohrávat se svými znalostmi a ani se silou svého dechu, mohl si alespoň nechat vyrobit odznáček, neboli placku, aneb badge. Výběr námětů byl různorodý a možnost nakreslit si vlastní originál tu byla také.

Placky

Koho nezaujalo ani to, mohl si alespoň odnést letáčky o Ústřední knihovně ČVUT - o jejich službách a zdrojích, akcích (např. exkurze, školení, konzultace), nebo záložky o aktivitách knihovny, které můžou studentům usnadnit studium či psaní závěrečné práce či Citační desatero. 

A našlo se dokonce pár studentů z vyšších ročníků, kteří projevili zájem o služby Ústřední knihovny ČVUT jako třeba konzultace k vyhledávání zdrojů na témata jejich bakalářských či diplomových pracích nebo k citacím.

Původně jsme plánovali zůstat na místě do 18:00 hod. Nakonec jsme sbalili krám (stánek) až k 19. hodině, neboť studenti stále chodili, zastavovali se a ptali, hráli si.

A co říct na závěr? Myslím si, že Kampus Fest se celkově vydařil a knihovnický tým ÚK ČVUT byl u toho!

Terka Lydie    Kampus fest 2019

 

 

Celý článek

Myšlenkové mapy

Celý článek

By accepting you will be accessing a service provided by a third-party external to https://www.knihovna.cvut.cz/

Používáme cookies

Na naší webové stránce používáme cookies. Některé z nich jsou nutné pro běh stránky, zatímco jiné nám pomáhají vylepšit vlastnosti stránky na základě uživatelských zkušeností (tracking cookies). Sami můžete rozhodnout, zda cookies povolíte. Mějte prosím na paměti, že při odmítnutí, nemusí být stránka zcela funkční.